Vyhlazení vrásek neurotoxinem (BTX)

Vrásky způsobují, že vypadáme unaveně, ustaraně, rozzlobeně, nepřátelsky a přidávají nám léta. Není divu, že se obecně snažíme vrásek vyvarovat nebo je, pokud možno, skrýt či vyhladit. Krémy a séra působí většinou jen povrchově, a tak je občas třeba s přibývajícím věkem sáhnout k zásadnějším metodám.

Známky stárnutí pleti, a zejména vrásky, lze velmi efektivně zmírnit aplikací látek, které uvolňují svalové napětí. Výsledkem je vypnutí pleti a vyhlazení vrásek. Těmto látkám se obecně říká neurotoxiny a existuje jich mnoho značek od různých výrobců. U nás pracujeme s ověřenými odzkoušenými preparáty botulotoxinu (BTX). BTX aplikujeme nejčastěji do oblasti čela a očního okolí. Přečtěte si víc o možnosti vyhlazení vrásek na čele, mezi obočím nebo kolem očí.

 

Vyhlazení vrásek pomocí neurotoxinu BTX
Indikace

Zlepšení vzhledu vrásek:

 • středně výrazných až výrazných svislých vrásek mezi obočím, které jsou patrné při maximálním zamračení (glabelární vrásky)
 • středně výrazných až výrazných vějířkovitých vrásek, které jsou patrné při širokém úsměvu
 • středně výrazných až výrazných vrásek na čele, které jsou patrné při maximálně zvednutém obočí

Nadměrné pocení :

 • vytrvalá těžká primární hyperhidróza axil, která rušivě zasahuje do každodenních aktivit a je rezistentní na topickou léčbu.
Oblasti aplikace
 • Mračivka
 • Čelo
 • Oční okolí
 • Další oblasti na obličeji, jako třeba zúžení obličeje (V-line)
 • Nadměrné pocení (hyperhidróza) v podpaží a na rukou
Jak se chovat po zákroku

4h po výkonu:

 • nepředklánějte se ani nezaklánějte
 • nesahejte na ošetřovaná místa, nemněte, nemasírujte

2 dny po zákroku:

 • necvičte
 • nepijte alkohol
 • neaplikujte make-up
 • používejte hojivý krém a krém s SPF30-50
 • necestujte letadlem

Po dobu 14 dní po zákroku vynechte:

 • saunu
 • solárium
 • kosmetiku
 • masáže
Kontraindikace
 • těhotenství
 • kojení
 • některé neurologické poruchy
 • alergie na některé složky přípravku
 • poruchy srážlivosti krve
 • při zánětu v místě aplikace
Anestezie

Pokud je indikovaná, lze aplikovat anestetický krém 30 min před zákrokem, případně injekční infiltrační či svodnou anestezii.

Možnosti vyhlazení vrásek pomocí botulotoxinu (BTX)

 Jak funguje odstranění vrásek pomocí botulotoxinu (BTX)?

BTX je lékařský prostředek a zároveň přírodní látka obsahující toxiny, které zabraňují přenosu nervosvalového impulzu, zabraňují nadměrným svalovým stahům a uvolňují svalové napětí. To znamená, že při injekční aplikaci látky k nervovým zakončením svalů dojde k přerušení jeho schopnosti smršťovat se. Kůže v jeho okolí se pak nevrásní, sval se uvolní, vrásky se zmírní nebo dokonce vyhladí, a je zároveň odstraněna příčina vzniku nových vrásek.

Přípravky, které v Elizabeth Beauty Concept používáme, obsahují malá množství vysoce čištěného proteinu, který je derivátem baktérie Clostridium botulinum. Na rozdíl od původního klobásového jedu se tato čištěná forma podává v nízkých koncentracích, které jsou bezpečné. Jedná se o látku, která je osvědčená, bezpečná a účinná, a používá se jak pro léčebné účinky, tak pro estetické indikace.

Jak ošetření BTX probíhá?

Vyhlazení vrásek pomocí BTX je ambulantní zákrok trvající jen několik minut. Aplikace probíhá tenkou jehličkou pod kůži do příslušné oblasti, zákrok může být pár vteřin nepříjemný. Do několika minut až hodin po zákroku se vyhladí drobné vpichy a nikdo na vás nepozná, že jste ošetření podstoupili.

Pro jaké typy vrásek je aplikace BTX vhodná

Neurotoxiny a BTX se využívají zejména pro vyhlazení mimických vrásek v horní polovině obličeje, odstranění vrásek na čele nebo kolem očí. Patří mezi ně:

 • vodorovné vrásky na čele
 • glabelární vrásky neboli glabela – mezi obočím
 • mračivka – vráska u kořene nosu,
 • okolí očí
 • žvýkací svaly – pro docílení efektu zúžení a zaoblení dolní části obličeje (tzv. V-line)

Neurotoxiny se také aplikují za účelem snížení pocení na různých částech těla, při chronických migrénách a při bruxismu, což je stav, kdy člověk např. ve spánku nadměrně zatíná a vrže zuby.

Čeho lze aplikací BTX dosáhnout?

Látky omezující svalovou aktivitu mají vítaný efekt v estetické medicíně. Pokud zabráníme smršťování mimických svalů, kůže v jejich okolí se uvolní, přestane působit přepjatě, vyhladí se již existující vrásky a nové mimické vrásky nevzniknou. Docílíte tak vyhlazeného a celkově mladšího vzhledu.

Pokud Vás tedy zajímá, jak odstranit vrásky na čele nebo mezi obočím, pak je BTX tím správným řešením.

Jak dlouho vydrží efekt vyhlazení vrásek pomocí BTX?

Neurotoxiny působí pouze po přechodnou dobu, jejich efekt není trvalý. Po několika dnech, nejpozději do 2 týdnů po aplikaci, zaznamenáte uvolnění svalu, které následně přetrvá 3 až 6 měsíců. S větším počtem opakování ošetření se rozestupy zpravidla prodlužují. O tom, jak často aplikovat BTX ve Vašem případě, se domluvíme při osobní konzultaci.

V čem se aplikace BTX liší od výplní kyselinou hyaluronovou?

Je dobré vědět, že princip působení neurotoxinu je naprosto odlišný od efektu výplní kyseliny hyaluronové. Zatímco neurotoxiny blokují pohyb svalů, které následně netvoří vrásky, kyselina hyaluronová hydratuje kůži, a tím pomáhá již existující vrásky vyplnit. Kyselina hyaluronová se tedy používá pro ošetření statických vrásek, takových, které jsou patrné bez zapnutí mimiky, v uvolněném stavu. Na rozdíl od toho neurotoxin vyhlazuje vrásky vznikající při gestikulaci a mimice obličeje.

BTX zabrání tvorbě nových vrásek, pomůže vyhlazení vrásek na čele, mezi obočím nebo kolem úst. Kyselina hyaluronová je výborná hydratující výplň existujících statických vrásek.

Obě metody lze výborně kombinovat. Postup ošetření a postup při odstranění Vašich vrásek spolu nejlépe naplánujeme během Vaší individuální konzultace.

Jak se po aplikaci BTX chovat?

Po ošetření vrásek neurotoxinem můžete ihned do společnosti, ale je třeba dodržet některá pravidla. Místa vpichu mohou být několik hodin zarudlá, případně se v místech aplikace může objevit mírný otok. Důležité je vyhnout se po dobu min. 4 hodin od ošetření poloze vleže, předklonům a jiným polohám, kdy by se látka mohla z místa aplikace přemístit. Po tuto dobu se ošetřovaného místa nedotýkejte, ani ho nemasírujte.

Dalších 48 hodin po zákroku omezte sportovní aktivity, cestování letadlem, pití alkoholu a nepoužívejte make-up.

Po dobu 14 dní od zákroku doporučujeme vyhnout se saunování, soláriu a kosmetickému ošetření.

Existují rizika a komplikace spojené s vyhlazením vrásek?

Pokud si zvolíte erudovaného lékaře, který má vzdělání a zkušenosti v estetické dermatologii, pak je riziko téměř nulové. Při aplikaci BTX je důležitá správná dávka. Nadměrnou aplikací bychom dosáhli strnulého výrazu obličeje „bez emocí“, což není naším cílem. U nás v Elizabeth Beauty Concept se snažíme naopak o přirozené omlazení a uvolnění výrazu obličeje.

Kontraindikace

Existují situace, kdy neurotoxiny aplikovat nelze. V takových případech pak hledáme s klientem alternativní řešení. Pro koho není BTX vhodný? Jedná se o tyto situace:

 • těhotenství
 • kojení
 • některé neurologické a svalové poruchy
 • alergie na některé složky přípravku
 • poruchy srážlivosti krve
 • při zánětu v místě aplikace

Další alternativy odstranění vrásek

Pro zmírnění nebo odstranění vrásek se používají i další metody. Jak jsme psali již výše, pro vyplnění existujících statických vrásek aplikujeme výplně kyselinou hyaluronovou. Mezi další alternativy omlazení kůže patří terapie vlastní krví, mezoterapie, microneedling, laserová ošetření, chemický peeling, fotorejuvenace a mnoho dalších. Každá pleť a každý věk si žádá vlastní procedury, a tak u nás v Elizabeth Beauty Concept nabízíme jako součást služeb individuální poradenství.

Další možností je rozsáhlejší rejuvenace pomocí ošetření Endolift® nebo neinvazivní facelifting.

Vyhlazení vrásek cena

Cena aplikace se odvíjí od počtu ošetřených oblastí a od množství aplikované látky. Během osobní konzultace Vám cenovou kalkulaci připravíme. Více o cenách vyhlazení vrásek.

Recenze zákazníků

Jana Z.

Byla jsem u paní doktorky Pavlíčkové na výplni rtů a brady, botoxu do žvýkacích svalů a do mračivky. Paní doktorka je velmi sympatická, všechno do detailu vysvětlí a je opravdu pečlivá. Všechny zákroky, které mi dělala, byly precizně provedené, a jsem moc spokojená s jejich efektem, cítím se mnohem atraktivnější. Líbilo se mi, že se paní doktorka nesnaží pacientům vnucovat spoustu zákroků, a naopak poradí, co by bylo vhodné a co ne. Ordinace má skvělou lokalitu přímo v centru a oproti jiným klinikám tam nejsou tolik napálené ceny. Určitě ráda přijdu znovu, byla jsem moc spokojená.

Zdroj: Google

Martina K.

Velice příjemná návštěva, absolvovala jsem aplikaci botulotoxinu, bezbolestně, paní doktorka mě i nalíčila, takže jsem mohla odejít, aniž by bylo vidět, že jsem byla na zákroku. po dovolené navštívím ráda zase. děkuji moc

Martina K.

Kdyby to šlo, dala bych hvězdiček víc…. Bála jsem se ze začátku aplikace kanylou, ale paní doktorka mě ubezpečila, že mě nic bolet nebude, a měla pravdu. Zvládla jsem bez lokálního umrtvení krémem zákrok úplně v pohodě. Absolvovala jsem hydrataci celého obličeje a botulotoxin. Už se těším na příště! Moc děkuji za profesionální přístup … chválím i velice milý personál.

Zdroj: Osobní hodnocení

Cena

ceny ošetření btx dle lokality
Botox/DysportCenaStálá akce
Mračivka3 600 Kčsleva 20% při 2 a více oblastech
Čelo3 000 Kčsleva 20% při 2 a více oblastech
Oční okolí4 099 Kčsleva 20% při 2 a více oblastech

Podpaží

10 900 Kč

původně 12 000,-

Mesobotox / Baby botox

od 2 500 Kč

Domluvte si termín ošetření

Nejste si jisti, zda se objednat na ošetření v Elizabeth Beauty Concept?

Využijte slevu 10 % na první návštěvu.

Kód: prvni10
Získat slevu 

Nový ceník od 10.10.2022