Select Page

Zvětšení nebo refresh rtů

Dnešní doba přeje plným rtům, které dotvářejí mladší a atraktivní vzhled. S věkem se nám postupně ze rtů vytrácí nejenom voda, ale i kolagen a kyselina hyaluronová. Z toho důvodu je výplň rtů kyselinou hyaluronovou ideální jak pro ženy, tak i pro muže, kteří nejsou spokojeni s tvarem či velikostí svých rtů a přáli by si dodat objem a smyslnost.

Cíl zvětšení rtů
 • Dodání objemu rtů
 • Modelace rtů při asymetrii
 • Redukce vrásek kolem úst
 • Hydratace rtů
 • Zvednutí koutků rtů
 • Refresh rtů – přirozené zvýraznění
Oblasti aplikace
 • Celá oblast rtů
 • Jemné vrásky nad horním rtem a kolem úst
 • Svislé vrásky kolem rtů
Anestezie

K zákroku se užívá místní anestezie – 30 až 40 minut před samotnou aplikací se daná oblast znecitliví speciálním krémem.

Případně se aplikuje injekční infiltrační či svodná anestezie do dásně, nebo lze použít inhalační krátkodobou anestezii.

Zvětšení rtů

Techniky zvětšení a modelace rtů

Mezi nejčastější techniky zvětšení a modelace rtů patří využití výplňových materiálů – kyselina hyaluronová nebo vlastní tuk. Na klinice Elizabeth Beauty Concept pracujeme především s výplněmi rtů kyselinou hyaluronovou v podobě osvědčených preparátů certifikovaných výrobců.

Kyselina hyaluronová je látka obsažená v těle. Její důležitou a v estetické medicíně vítanou vlastností je schopnost vázat vodu. Při aplikaci do tkáně tak dovede několikanásobně zvětšit svůj objem a upravit kontury například právě rtů do požadovaného tvaru a velikosti.

Co očekávat od výplní rtů kyselinou hyaluronovou

Kyselina hyaluronová především dodá rtům harmonii a smyslnost. Umí vylepšit úzké nevýrazné rty, upravit nevyhovující tvar, dodat jim správné proporce nebo třeba podtrhnout vermilionovou hranu rtů. Shrnuto a podtrženo se výplní rtů docílí:

 • zvětšení objemu rtů
 • modelace rtů – vyrovnání asymetrií
 • odstranění jemných vrásek nad horním rtem (tzv. kuřácké vrásky)
 • zvednutí pokleslých ústních koutků
 • úprava kontur a smyslný tvar rtů

Kolik ml výplně se používá pro vyplnění rtů?

Množství aplikovaného preparátu záleží na tom, jakého výsledku chceme dosáhnout. Zpravidla se množství výplně pohybuje mezi 0,5 a 1 ml na jedno sezení.

Důležité je vybrat si pro zákrok zkušeného estetického lékaře a probrat s ním svá očekávání. Podle toho, zda plánujete mírný refresh rtů nebo přicházíte opakovaně na výraznější zvětšení rtů, Vám doporučíme postup a množství aplikované kyseliny hyaluronové. Snažíme se vždy o přirozené zvýraznění rtů, aniž bychom dosáhli u našich pacientů vzhledu typu „kačer“. Umíme Vám ale vytvořit i Hollywoodské či Russian Lips.

Jak ošetření probíhá?

Protože se v případě rtů jedná o silně prokrvenou oblast, může být injekční zvětšení rtů mírně bolestivé. Proto se rty na přání pacientky před ošetřením mohou znecitlivět anestetickým krémem (např. EMLA). Další možností je injekční aplikace anestetika do dásně nebo použití rajského plynu, který působí proti bolesti a na celkové uvolnění.

Po znecitlivění lékař aplikuje tenkou jehličkou do rtů výplňový materiál. Výkon trvá cca 30 min. Klient nebo klientka vidí efekt ihned, nicméně je přítomen mírný otok, který rty zvětšuje o něco více. Jakmile otok ustoupí (cca 2 až 5 dní) a výplň se rozprostře do okolních tkání, je patrný výsledný vzhled zvětšených rtů.

Jak dlouho přetrvá výsledek zvětšení rtů

Plný účinek tzv. augmentace rtů nastává po 3 týdnech a takto vydrží 9 až 12 měsíců (u někoho déle). Látka je plně vstřebatelná, tělo ji zcela vstřebá po této době a po této době doporučujeme ošetření zopakovat.

Jak se chovat po zvětšení rtů

Zákrok samotný nevyžaduje žádnou rekonvalescenci. Někdy se mohou objevit malé modřinky a otok, můžete mít také pocit mírného pnutí v oblasti rtů. Tyto symptomy však do 2 až 5 dnů od zákroku vymizí.

4 hodiny po zákroku se vyvarujte konzumace horkých nápojů a jídel. 24 hodin po zvětšení rtů nepoužívejte v ošetřované oblasti make-up a rtěnku. S fyzickými aktivitami počkejte zhruba 2 až 3 dny po zvětšení rtů kyselinou hyaluronovou.

Co když se mi velikost a tvar rtů nebude líbit

Jelikož aplikujeme do rtů kyselinu hyaluronovou, není efekt trvalý. Pokud s novým tvarem rtů nebudete spokojeni, lze buď vyčkat 6 až 12 měsíců, až se kyselina hyaluronová kompletně vstřebá, nebo je možné pomocí enzymu hyaluronidáza kdykoliv rtům vrátit původní tvar téměř okamžitě.

Výplň rtů kyselinou hyaluronovou – cena

Cena zvětšení rtů na klinice Elizabeth Beauty Concept se běžně pohybuje mezi 5.600 až 8.000 Kč. Záleží na množství aplikované látky a zvoleném znecitlivění. Přesnou cenu se dozvíte při konzultaci.

Kam na zvětšení rtů v Praze?

Toužíte mít přirozené krásně tvarované rty, Hollywood Lips, Russian Lips nebo jen malý refresh rtů? Zastavte se u nás v Elizabeth Beauty Concept. Věříme, že budete spokojeni.

 

Před a po fotografie zvětšení rtů

před/po fotografie zvětšení rtů - Elizabeth Beauty Concept
před/po fotografie zvětšení rtů - Elizabeth Beauty Concept
před/po fotografie zvětšení rtů - Elizabeth Beauty Concept
před/po fotografie zvětšení rtů - Elizabeth Beauty Concept
před/po fotografie zvětšení rtů - Elizabeth Beauty Concept
před/po fotografie zvětšení rtů - Elizabeth Beauty Concept
Před/po fotografie zvětšení rtů- MUDr. Elizabeth Pavlíčková

Recenze zákazníků

No Results Found

The page you requested could not be found. Try refining your search, or use the navigation above to locate the post.

Cena zvětšení rtů

VIP rty: od 8 500 Kč

Zvětšení nebo refresh rtů:

od 7 000 Kč

(dle množství aplikované výplně)

Domluvte si termín zvětšení rtů Praha

Nový ceník od 10.10.2022