Seite wählen

Analýza vitamínů a kovů

Padání vlasů je způsobené často nedostatkem důležitých minerálů a stopových prvků nebo jejich nerovnováhou, či zvýšenou přítomností toxických kovů v organismu. Pro stanovení vlasové terapie, která povede úspěšně k cíli, je důležité znát hladinu těchto elementů v těle. Spektrální analýza vitamínů a kovů pro trichologický rozbor trvá pár minut a je zcela bezbolestná a neinvazivní.

Spektrální analýza minerálů a kovů při padání vlasů
Indikace
 • k předepsání přesného množství doplňků stravy
 • pro cílené krevní testy při podezření na zdravotní problém
 • ke zjištění biochemické nerovnováhy v organismu
 • k předepsání infuzní terapie na míru
 • tkáňové vitamíny a hormonální nerovnováha
 • nerovnováha tkáňových proteinů, tuků a cukrů
 • specializovaná expertiza pro příčiny padání vlasů
Oblasti aplikace

Vyšetření je zcela neinvazivní a provádí se z dlaně.

Anestezie

Zákrok nevyžaduje anestezii.

Spektrální analýza vitamínů a kovů

Jedná se o přístroj dle moderní technologie Oligoscan, který umožní snadnou diagnostiku buněčného metabolismu. Je to snadný, rychlý a bezbolestný způsob zjištění hladiny minerálů, stopových prvků a těžkých kovů v tkáních. Metoda umožňuje ohodnotit úroveň oxidačního stresu a charakter metabolismu v těle. Výsledek a interpretace je hodnocena jak lékařem, tak softwarem s umělou inteligencí, a jsou tak skvělým doplňkem ke krevním odběrům, které vypovídají naopak o mimobuněčném metabolismu.

Podstata metody

Oligoscan měří hodnoty pomocí spektrofotometrie, což je vyslaný specifický paprsek světla. Každá látka absorbuje a vyzařuje světlo ve specifickém rozsahu vlnových délek. Čím větší koncentraci má určitá látka, tím více světla absorbuje. To umožňuje provést kvantitativní analýzu. Spektrofotometrie se již používá v laboratořích, v chemii, biologii a průmyslu.

 Co diagnostikuje test

 • 20 základních minerálů a stopových prvků;
 • 14 těžkých (toxických) kovů;
 • rovnováhu základních minerálů v těle: vápník-hořčík, vápník-fosfor, draslík-sodík, měď-zinek;
 • úroveň oxidačního stresu v organismu.

Výsledné hodnocení je kontrolováno rozsáhlou databází na podkladě klinických studií a článků a je interpretováno systémem s umělou inteligencí. Test nenahrazuje jiné metody, jako je vyšetření krve a moči, ale velmi vhodně je doplňuje. Krevní vyšetření je založeno na analýze tělesné tekutiny, jež obíhá celé tělo, je vně buněk a tak je nepřímým ukazatelem toho, co se v nich děje. Technologie Oligoscan se „dívá“ přímo do buněk a je tak schopná říct, jak na tom  buněčný metabolismus je, které látky mu chybí nebo naopak přebývají, a tím vysvětlit, proč náš metabolismus nefunguje, jak má.

Na základě tohoto testu pak můžeme říct, jestli je třeba udělat např. podrobnější krevní odběry, nebo určíme vnitřní příčinu akné či padání vlasů, nebo navrhneme přesný rozpis na infuzní terapii atd.

Průběh testu trvá 6 sekund a je zcela neinvazivní – potřebujeme pouze vaši dlaň. Jediné, co je nutné znát předem, je krevní skupina.

Analýza vitamínů a kovů v těle je součástí komplexního vyšetření vlasů.

Trichologie a poradna

Elizabeth Beauty Concept je specializované trichologické pracoviště, které nabízí široké a individuální služby vlasové poradny.

Recenze zákazníků

Keine Ergebnisse gefunden

Die angefragte Seite konnte nicht gefunden werden. Verfeinern Sie Ihre Suche oder verwenden Sie die Navigation oben, um den Beitrag zu finden.

Ukázka výsledku spektrální analýzy vitamínů a kovů

Cena

Spektrální analýza prvků v těle

 

2 000 Kč

Domluvte si termín ošetření

Nový ceník od 10.10.2022