Analýza vitamínů a kovů

Padání vlasů je způsobené často nedostatkem důležitých minerálů a stopových prvků nebo jejich nerovnováhou, či zvýšenou přítomností toxických kovů v organizmu. Pro stanovení vlasové terapie, která povede úspěšně k cíli, je důležité znát hladinu těchto elementů v těle. Spektrální analýza vitamínů a kovů pro trichologický rozbor trvá pár minut a je zcela bezbolestný a neinvazivní.

Indikace
 • k předepsání přesného množství doplňků stravy
 • pro cílené krevní testy při podezření na zdravotní problém
 • ke zjištění biochemické nerovnováhy v organismu
 • k předepsání infuzní terapie na míru
 • tkáňové vitamíny a hormonální nerovnováha
 • nerovnováha tkáňových proteinů, tuků a cukrů
 • specializovaná expertíza pro příčiny padání vlasů
Oblasti aplikace

Vyšetření je zcela neinvazivní a provádí se z dlaně

Anestezie

Zákrok nevyžaduje anestezii

Spektrální analýza vitamínů a kovů

Jedná se přístroj dle moderní technologie Oligoscan, který umožní snadnou diagnostiku buněčného metabolismu. Je to snadný, rychlý a bezbolestný způsob zjištění hladiny minerálů, stopových prvků a těžkých kovů v tkáních. Metoda umožňuje ohodnotit úroveň oxidačního stresu a charakter metabolismu v těle. Výsledek a interpretace je hodnocena jak lékařem, tak softwarem s umělou inteligencí, a jsou tak skvělým doplňkem ke krevním odběrům, které vypovídají naopak o mimobuněčném metabolismu.

Podstata metody

Oligoscan měří hodnoty pomocí spektrofotometrie, což je vyslaný specifický paprsek světla. Každá látka absorbuje a vyzařuje světlo ve specifickém rozsahu vlnových délek. Čím větší koncentraci má určitá látka, tím více světla absorbuje. To umožňuje provést kvantitativní analýzu. Spektrofotometrie se již používá v laboratořích, v chemii, biologii a průmyslu.

 Co diagnostikuje test

 • 20 základních minerálů a stopových prvků;
 • 14 těžkých (toxických) kovů;
 • rovnováhu základních minerálů v těle: vápník-hořčík, vápník-fosfor, draslík-sodík, měď-zinek;
 • úroveň oxidačního stresu v organismu.

 Výsledné hodnocení je kontrolováno rozsáhlou databází na podkladě klinických studií a článků a je interpretována systém s umělou inteligencí. Test nenahrazuje jiné metody jako je vyšetření rve a moče, ale velmi vhodně je doplňuje. Krevní vyšetření je založeno na analýze tělesné tekutiny, jež obíhá celé tělo, je mimo buněk a tak je nepřímým ukazatelem toho, co se v nich děje. Technologie Oligoscan se „dívá“ přímo do buněk a je tak schopná říct, jak na tom náš buněčcný metabolismus je, které látky mu chybí nebo naopak přebývají a tím vysvětlit, proč náš metabolismus nefunguje jak má.

Na základě tohoto testu pak můžeme říct, jestli je třeba udělat např. podrobnější krevní odběry, nebo určíme vnitřní příčinu akné či padání vlasů nebo navrhneme přesný rozpis na infuzní terapii atd.

Průběh testu trvá 6 sekund a je zcela neinvazivní – potřebujeme pouze vaši dlaň. Jediné, co je nutné znát předem je vaše krevní skupina.

Recenze zákazníků

Olga M.

Měla jsem problémy s tukovými polštářky na bocích, tzv. madly lásky a také celulitidou na stehnech. Kamarádka mi doporučila přístroj Exilis. Již po 2 procedurách Číst dál

Zdroj: Osobní doporučení

Martina K.

V poslednim mesici jsem absolvovala laserove osetreni u MUDr. Elizabeth Pavlickove. Musim rict, ze jsem se tesila, prestoze se rika: ,,netes se, spatne to dopadne, Číst dál

Zdroj: Osobní doporučení

Alena K

„Exilis přístrojovou liposukci mi doporučila moje kamarádka. Jsem poměrně štíhlé postavy, ale v poměru k ní mě trápilo usazování tuku na pažích, který nešel shodit ani sportem. Číst dál

Zdroj: Osobní doporučení

Ukázka výsledku spektrální analýzy vitamínů a kovů

Cena

Spektrální analýza prvků v těle

 

2 000 Kč

Domluvte si termín ošetření